Skip to main content

REKLAMA
Ciekawostki i artykuły

Miody Manuka coraz częściej wybieranym superfoods przez Klientów

20 kwiecień 2019


Miody Manuka coraz częściej wybieranym superfoods przez Klientów

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że miód jest jednym z najcenniejszych produktów zwierzęcych, wykorzystywanym przez człowieka od zalania dziejów.  Miód to naturalny, słodki produkt spożywczy wytwarzany przez pszczoły. Miód manuka to produkt który budzi wiele emocji. W internecie pojawia się mnóstwo informacji, które nie do końca są prawdziwe. Co powinniśmy wiedzieć przed dokonaniem zakupów?

Miód manuka to jeden z najbardziej znanych i cenionych superfoods na świecie. Sławę przyniosły mu dobre efekty stosowania przez klientów na całym świecie. 

Miód Manuka nie jest lekarstwem

Miód manuka nie jest lekiem, a żywnością zaliczaną do superfoods. Nie powinno się porzucać leczenia pod okiem lekarza specjalisty w przypadku stwierdzonych chorób i zastępować go miodem manuka, nie mniej jednak jest coraz więcej publikacji naukowych, które potwierdzają pozytywne działanie miodu manuka na pewnego rodzaju patogeny, wirusy czy bakterie na podłożu agarowym. Badania prowadzone są w laboratoriach na całym świecie i publikowane na portalach branżowych.

W sprzedaży pojawiają się miody manuka, których jakość znacznie odbiega od prawdziwych, autentycznych miodów manuka. Dlatego też wiele osób mogło się zawieźć, ponieważ kupiło miód nieoryginalny, płacąc niejednokrotnie pieniądze nieadekwatne do jakości produktu.

W chwili obecnej w Nowej Zelandii, zabronione jest oznaczanie przez producentów pseudo certyfikatami takimi jak:
Active, TA, TAA, Total Active, Antibacterial ActivityTakich miodów unikajmy!! Nie są one warte cen jakie za nie płacimy, a ich rzekome certyfikaty to tani chwyt marketingowy imitujący oznaczenia prawdziwych miodów manuka.

Prawdziwy, oryginalny miód manuka powinien być sklasyfikowany testem DNA jako miód wielokwiatowy manuka lub jednokwiatowy manuka. Jest to test obligatoryjny dla każdego eksportowanego miodu manuka.

Dodatkowo powinien mieć jeden z poniższych certyfikatów, które na chwilę obecną gwarantują odpowiednią jakość miodu manuka.

  • MGS (Molan Gold Standard),
  • MGO ewentulanie MG lub MGX (zawartość dietetycznego Methylglyoxalu),
  • UMF (Unique Manuka Factor)
  • K Factor 


Wiecej na temat jakości miodu manuka i odpowiednich certyfikatów 

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na tematów Miodów Manuka znajdziesz na stronie ManukaMedical.pl

Udostępnij, podziel się:
REKLAMA